Se Zaretisem mám jen dobré zkušenosti

01.07.2020 20:09 Reference

Nový potravinový doplněk ZARETIS 150 s účinnou látkou Oxalicum jsem začal doporučovat v červnu 2020. ZARETIS 150 je nejnovějším výrobkem z řady potravinových doplňků založených na stejné skupině účinných látek, které jsou v různých modifikacích nabízeny pod různými obchodními názvy již řadu let. Moje zkušenosti s touto skupinou potravinových doplňků začínají v roce 2008. 

Očekávám, že ZARETIS 150 bude ve svých účincích kvalitním pokračovatelem této řady, protože na základě předchozích výrobních zkušeností došlo ke zdokonalení technologie výroby, které umožňuje zvýšení efektu účinné látky. Dále byl výrazně zvýšen obsah účinné látky v jedné kapsli na 150 mg, takže většinou stačí denně užívat 1 kapsli. Považuji za vhodnější užívat ZARETIS 150 večer, ale je možné ho podávat i v jinou denní dobu s ohledem na případně užívané léky. 

 

Vzhledem k velmi krátké době a malému počtu osob, kterým jsem ZARETIS 150 doporučil by bylo předčasné předkládat podrobné zhodnocení účinků tohoto doplňku. První informace se shodují se zkušenostmi získanými s předchozími potravinovými doplňky založenými na obdobné účinné látce. Důležitým poznatkem je, že u žádného potravinového doplňku z této skupiny nebyly zaznamenány vedlejší účinky ani nepříznivé reakce.

Nejčastěji tyto potravinové doplňky doporučuji jako podpůrný prostředek u osob prodělávajících onkologickou léčbu. Pomáhají zlepšit celkovou kondici, a tím přispívají k lepší toleranci onkologické léčby, významně zlepšují kvalitu života onkologicky nemocných. Někteří pacienti hodnotí zlepšení kvality života a toleranci onkologické léčby tak výrazně, že mluví o době „před a po užívání doplňku“. Vliv na potlačení růstu nádorů nehodnotím, protože současně s podáváním doplňku probíhala onkologická léčba. Užívání těchto doplňků po úspěšně ukončené léčbě zrychluje rekonvalescenci a snižuje nepříznivé dopady onkologické léčby. Dobré výsledky jsou i u mladých žen s prekancerózou děložního čípku a u osob, které mají v rodinné anamnéze onkologické onemocnění.

Dále doporučuji tyto potravinové doplňky při únavových stavech po prodělaných virózách, u opakovaných zánětlivých stavů, osobám s některými poruchami funkce jater, při oslabení antioxidační bariéry, u některých degenerativních onemocněních zvláště ve vysokém věku a u řady dalších potíží a stavů.

Na základě dosavadních zkušeností doporučuji potravinový doplněk ZARETIS 150 u široké škály indikací. Jeho velkou předností je, že je dobře tolerován a nemá vedlejší účinky. 

 

Ing. Otakar Morávek
jednatel společnosti
Centrum zdraví JONA s.r.o.